KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 11397318
*
nr 1139 7318
Ulf Johansson
(1912-1978), Sverige
Etsning, Ulf Johansson (1912-1978), Man vid kamin, motivet: 28x19
Ulf Johansson, född i Stockholm 1912, död där 1978, svensk målare, tecknare och grafiker.
Utrop:
600 kr
Såld:
100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 23 oktober 2017
kl 18:52:30
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
28/9 22:26:44
1
Vinnande bud
- Tema
23 okt
Grafik
På Tema Grafik har vi samlat etsningar, litografier, etsningar och träsnitt av konstnärer som Bo Åke Adamsson, Albin Amelin, Mårten Andersson, Gert Aspelin, Astri Bergman-Taube, Ola Billgren, Ernst Bi ...
Läs mer om Grafik
- Konstnär/Designer
Ulf Johansson
Ulf Johansson, född i Stockholm 1912, död där 1978, svensk målare, tecknare och grafiker.
Läs mer om Ulf Johansson
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: etsning etsningar grafik man vid kamin svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige ulf johansson
-
8290 Etsningar
2 st, Mas-Olle, yttermått inklusive ram: 27x33-30x..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:37
-
1007 Färgetsning
Zao Wou-Ki (f. 1921), Signerad, numrerad 189/200, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:12
*
Ulf Johansson
Ulf Johansson, född i Stockholm 1912, död där 1978, svensk målare, tecknare och grafiker.
Läs mer om Grafik
Läs mer om Ulf Johansson
nr 1139 7318
Ulf Johansson
(1912-1978), Sverige
Etsning, Ulf Johansson (1912-1978), Man vid kamin, motivet: 28x19
Ulf Johansson, född i Stockholm 1912, död där 1978, svensk målare, tecknare och grafiker.
| Utrop: | 600 kr |
|---|---|
| Såld: | 100 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 23 oktober 2017 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 28/9 22:26:44 | 1 | Vinnande bud |
- Tema
23 okt
Grafik
På Tema Grafik har vi samlat etsningar, litografier, etsningar och träsnitt av konstnärer som Bo Åke Adamsson, Albin Amelin, Mårten Andersson, Gert Aspelin, Astri Bergman-Taube, Ola Billgren, Ernst Bi ...
Läs mer om Grafik
- Konstnär/Designer
Ulf Johansson
Ulf Johansson, född i Stockholm 1912, död där 1978, svensk mÃ¥lare, tecknare och grafiker.Läs mer om Ulf Johansson
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: etsning etsningar grafik man vid kamin svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige ulf johansson
-
8290 Etsningar
2 st, Mas-Olle, yttermått inklusive ram: 27x33-30x..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:37 -
1007 Färgetsning
Zao Wou-Ki (f. 1921), Signerad, numrerad 189/200, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:12



